• ×

  Binali Yıldırım

  Binali Yıldırım, 21 Aralık 1955'te Erzincan Refahiye'de doğdu.

  Gemi İnşaa Yüksek Mühendisi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'ni bitirdi.Dünya Denizcilik Üniversitesi'nde (WMU) master öğrenimini tamamladı.Türkiye'nin en eski tersanelerinden Camialtı Tersanesi'nde mühendislik ve yöneticilik görevlerini yürüttü.İstanbul Deniz Otobüsü İşletmeleri (İDO) Genel Müdürlüğü görevini yaptı.Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu üyesi oldu. 58, 59 ve 60, 61, 64. Hükümetlerde Ulaştırma Bakanlığı görevlerini yürüttü.Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca bilmektedir.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Cemal Bekle

  1978'de İzmir'de doğdu. Sakarya O. Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. 2006-2007 yıllarında İzmir Çağdaş Romanlar Derneği Başkanlığı yaptı. Ardından sırasıyla Roman Dernekleri Federasyonu Platformu Başkanlığı ve Ak Parti il yöneticiliği yaptı.

  İngilizce ve İtalyanca biliyor. Evli

 • ×

  Ceyda Bölünmez Çankırı

  Ceyda Bölünmez Çankırı 5 Eylül 1978 yılında Ankara’da doğdu.

  Baba adı Süleyman Anne adı Aysun’dur. Başkent Üniversitesi mezunudur. İş kadını olan Çankırı iş hayatına 1999 yılında başlamış olup, 2004 yılından beri kendi şirketlerinde, Akaryakıt ve lojistik sektörlerinde yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir.

  MAREV (Mardinliler Eğitim Vakfı)’in ailece kurucu üyelerinden olup aktif olarak destek vermektedir.

  1 Kasım  seçimlerinde AK Parti Mardin milletvekili olarak seçilmiştir

  İnsan Hakları Başkan Yardımcısıdır.

  İyi derecede ingilizce bilen Ceyda Bölünmez Çankırı evli ve iki çocuk annesidir. 

 • ×

  Fehmi Alpay Özalan

  Alpay Özalan, 29 Mayıs 1973 İzmir’de doğdu. Baba adı Mustafa, Anne adı Esma’dır. Alpay Özalan, futbol hayatına Altay’da başlamıştır. Sırasıyla Beşiktaş, Fenerbahçe, Aston Villa(İngiltere), İncheon United(Güney Kore), Urawa Red Diamonds(Japonya), ve FC. Köln(Almanya)’de oynamıştır.

  1992 yılından 2008 yılına kadar Milli Takımın değişmez oyuncusu olmuş, Milli Takımlar formasını 127 defa giymiştir. 1993 Akdeniz Olimpiyatları’nda şampiyonluk sevinci yaşamıştır. 1996 yılında Dünya Olimpiyat Fair ödülünü alan ilk ve tek Türk futbolcudur. Yine İngiltere'ye transfer olan, Premier Lig’de forma giyen ilk Türk futbolcudur.

  2002 Dünya Kupası’nda üçüncülük kupasının kadrosunda yer alan Alpay Özalan ‘’2002 FİFA WORLD CUP ALL STAR TEAM’’e giren tek Türk futbolcusudur.

  Japonya’da en iyi yabancı futbolcu seçilen Alpay Özalan, Asya’nın da en iyi defans oyuncusu seçilmiştir. 2002 Dünya Kupası’ndaki başarılarından dolayı Devlet Üstün Hizmet Madalyası’na sahiptir.

  Ayrıca Almanya’nın ünlü ansiklopedisi ‘’FUSSBALLER’’ tarafından, futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli 1000 futbolcusu arasında gösterilmiştir.

  Futbolculuk kariyerini Almanya’da bitiren Alpay Özalan, teknik direktörlük kariyerinde çeşitli kulüplerde görev almış ve son olarak Ümit Milli Takım teknik direktörlüğü görevinde bulunmuştur.

  Alpay Özalan; 22 yıllık evli, 18 ve 21 yaşlarında iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Hamza Dağ

  01.03.1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. Aslen Balıkesir ilinin Sındırgı ilçesinin Derecikören köyünden olan Dağ, 1990 yılında Simav Atatürk İlkokulu’ndan, 1996 yılında ise Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Hamza Dağ, bu okuldan 2000 yılında mezun oldu. Ardından 2000-2001 yılları arasında Avukatlık stajını tamamladı. Daha sonra 2004 yılında 2 arkadaşıyla birlikte İzmir Barosu’na bağlı Avukatlık Bürosu açtı. 2004 yılından bu yana Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2004 yılında İzmir’de baro seçimlerinde ilk kez farklı bir ses olması açısından önemli olan Değişim Avukatlar Grubu’nu kuran 5 kişiden biridir.

  Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı öğrenci kollarında aktif görev alan Hamza Dağ, burada Fakülte, kampüs ve üniversite başkanlıkları yapmış, bu dönemde arkadaşları ile birlikte hukuk bülteni adında dergi çalışmasında aktif görev almıştır.

  Meslek hayatına atıldıktan sonrada sosyal ve siyasi çalışmalarına devam eden Dağ, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı, burada insan hakları üzerine çalışmalarda bulundu.

  İlk siyasi parti deneyimini AK Parti’de yaşayan Dağ, burada sırasıyla İzmir İl Gençlik Kolları Yön. Kur. Üyeliği, İzmir İl Gençlik Kolları Seçim İşlerinden Sor. İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardından 3 Şubat 2008 tarihinde AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresinde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştir.

  12 Haziran 2011 seçimleri ile birlikte 24.Dönem İzmir Milletvekili seçilen Dağ, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliği görevinde bulunmuştur. 25. ve 26. dönemde de İzmir Milletvekilliğine seçilen Dağ, mecliste farklı görevlerde bulunmuştur.

  AK Partinin 4. Büyük Olağan Kongresinde Yedek MKYK üyeliğine seçilen Dağ, 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte boşalan üyeliklerin yerine MKYK’ya girmiş ve Seçim işleri biriminde başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir. Ardından gerçekleşen AK Parti 5.Olağan kongresinde ve 2. ve 3. Olağanüstü Kongresinde de MKYK üyeliklerine seçilmiştir.

  Evli ve 3 çocuk babası olan Dağ, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 • ×

  Mahmut Atilla Kaya

  2 Temmuz 1973 tarihinde İzmir’in Torbalı ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Üniversiteyi bitirdikten sonra memleketi Torbalı’ya dönerek serbest avukatlık yapmaya başladı.

  AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte siyasete adım atan Kaya, 2004 ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde memleketi Torbalı’da AK Parti Belediye Başkan adayı oldu. AK Parti'de Torbalı İlçe Başkanlığı, İzmir İl Başkan Yardımcılığı ve Dış İlişkiler Başkanlığı, İzmir İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti İzmir İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak seçim kampanya sürecini koordine etti.

  Diş Hekimi Pınar Çağlar Kaya ile evli olan Kaya’nın, Beyza isminde bir kız çocuğu bulunuyor.

 • ×

  Necip Nasır

  12.12.1959 yılında Bitlis'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de Altındağ Şehitler İlkokulu, İkiçeşmelik Hürriyet Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi ve İnönü Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.
          :
  9 yaşında ailesi ile Bitlis’ten İzmir’e göç etmiş ve ilkokul 3. sınıfta iş hayatına atılmıştır. Eğitimini sürdürürken başlayan iş hayatında; işportacılık, bakkallık, otel İşletmeciliği, manifaturacılık, taksi dolmuş işletmeciliği, eski ev eşyası alım satım işi, lokanta ve kahve işletmeciliği ve üniversite mezuniyeti sonrası şantiye şefliği yapmıştır. Daha sonra kardeşleri ile inşaat ve sağlık sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Nasır Şirketler Grubu’nu kurmuştur. Halen Nasır Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

  Müteahhitler Federasyonu ve Kızılay Karabağlar Şube'lerinin kurucusudur. Bu iki kuruluşun başkanlık görevlerinin yanı sıra Ankara’da kurucularından olduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkan Vekili, TOBB’da kurulan İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkan Vekili ve İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesidir. Ayrıca, İzmir MÜSİAD Danışma Kurulu Üyesi, İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi, TÜMSİAD, ASKON, İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimar ve Mühendisler Grubu Üyesidir.

  Evli ve 2 kız, 1 erkek çocuk sahibidir.

 • ×

  Yaşar Kırkpınar

  Erzurum - 1973, Zeki, Saliha.Ekonomist; Orta ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde bitirdi.

  İzmir'de farklı sektörlerde ticaret yaptı. Çeşitli federasyon, vakıf ve derneklerde görev aldı. Siyasete AK PARTİ'nin kuruluşuyla birlikte başladı ve birçok kademesinde görev aldı.

  Orta düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Kırkpınar, evli ve 3 çocuk babasıdır.