Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-06-2018 00:00:00

Başbakan Yıldırım İzmir’deki Doğululara seslendi: Bu sefer o mazeretiniz de yok!

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, “Kürtlerin devleti bin yıldır Anadolu topraklarıdır. Kürtlerin de Türklerin de devleti burasıdır. Bu ay yıldızlı bayrağa rengini birlikte beraber verdik, hilali şehitlerimizin kanlarıyla süsledik. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar dün de muvaffak olamadı, bundan sonra da olamayacak.” dedi.

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, AK PARTİ İzmir İl Başkanlığımız tarafından bir otelde düzenlenen “Doğu ve Güneydoğu Buluşması“nda, vatandaşların desteğiyle 16 yılda Türkiye’ye büyük hizmetlere imza attıklarını, önemli ilerlemeleri birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Yıldırım, Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet sütunları üzerinde yükseltme sözü verdiklerini, bunun için gayret ettiklerini belirterek, ulaşımda, sağlıkta, tarımda, kültürde, turizmde devrim niteliğinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

24 Haziran’daki seçimlerin AK Parti iktidarındaki halk oylamaları dahil 13. seçim olacağını hatırlatan Yıldırım, bu süreçte vatandaşların kendilerini yalnız bırakmadığını ve desteğini artırarak bugünlere taşıdığını dile getirdi.

Türkiye’nin, 15 Temmuz’da büyük bir acı yaşamasına rağmen alçaklara ülkeyi teslim etmediğini belirten Yıldırım, bu süreçte “Balyoz”, “Ergenekon”, “367 icadı”, “Gezi olayları” gibi bir çok sorunla karşı karşıya gelmelerine rağmen bu odaklarla mücadele ettiklerini vurguladı.

Hükümet sistemi değişikliğinin 24 Haziran’da uygulanmaya konulacağını aktaran Sayın Yıldırım, “Tam demokrasiyi sandıkta sağlamış olacağız. Seçimin en önemli özelliği bu. İki kelime ile güçlü iktidar, sürekli istikrar.” diye konuştu.

İL BAŞKANI AYDIN ŞENGÜL: HAYAL EDİLEN BİRÇOK ŞEY GERÇEKLEŞTİ

AK PARTİ İzmir İl Başkanımız Sayın Aydın Şengül, “Artık özgürlüklerin önü açıldı. Herkes kendini ifade edebiliyor, kendi dilinde konuşabiliyor, hayal edilen birçok şey bu süreç içerisinde gerçekleşti” dedi.

Sayın Şengül, AK Parti Genel Başkanvekilimiz ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da katılımıyla bir otelde düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Buluşmasında yaptığı konuşmada, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların kendi illerinde huzur, barış ve refah içerisinde yaşarken, devletin geçmişte yaptığı olumsuzluklardan dolayı PKK diye bir terör örgütünün ortaya çıktığını söyledi.

PKK’nın süreç içerisinde devşirilip başka emperyal güçlerin esiri haline geldiğini ifade eden Sayın Şengül, bu durumun en çok Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlara huzursuzluk verdiğini ifade etti.

Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların huzur ve mutluluğu bulmak için büyük illere göç ettiğini dile getiren Sayın Şengül, bu vatandaşların daha iyi bir dünya yaşamak, kendi dilleri ve kendi kültürlerini yaşatmak istediğini belirtti.

İl Başkanımız Şengül, şunları kaydetti:

“Nihayet 2002’de AK Parti iktidara geldi. Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımızla ilgili iktidara geldiğinde belki devrim niteliğinde olacak birçok çözüm üretti. Artık özgürlüklerin önü açıldı. Herkes kendini ifade edebiliyor, kendi dilinde konuşabiliyor, hayal edilen birçok şey bu süreç içerisinde gerçekleşti ama bir defa o terör örgütü büyümüştü ve başka emperyal güçlerin egemenliğine girmişti, bizim oradaki vatandaşlarımızı şöyle yönlendiriyorlardı; ‘Biz barış ve huzur istiyoruz, biz demokrasi istiyoruz, onun için mücadele ediyoruz.’ Hepinizin bildiği gibi geçmiş dönemde bir barış masası kuruldu, biz de barış istiyoruz, huzur istiyoruz ama o masa kurulduğunda anladık ki bunların barış ve huzurla hiçbir ilgisi yok. Öyle bir talepleri de yok. Bunu en iyi oradaki bizim halkımız gördü.

Biz bu ülkeyi kurarken bu ülkede bağımsızlık mücadelesi verirken sadece Türkler olarak bu bağımsızlık mücadelesi vermedik. Hep beraber verdik. Bizim bayrağımızı oluşturan al renginin, kırmızı renginin sadece Türklerin kanının rengi değil. Kürtlerin de Lazların da var. Bizim vatanımızla kardeşlerimizle bir problemimiz yok. Bizim binlerce yıllık geleneğe dayanan ortak bir kültürümüz var, değerlerimiz var.” (AA)

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.