Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
28-07-2018 00:00:00

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum İzmir’i Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’deki programı kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulundu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İl Başkanımız Aydın Şengül tarafından karşılanan Bakan Kurum, Valilik ziyareti kapsamında Valilik şeref defterini imzaladı.

Kurum, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nde kurumların hızlı hareket etmesi ve kararların daha hızlı alınmasının büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerinden 100 günlük bir eylem planı istediğini bu konuda gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek, bu çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde açıklayacakları bilgisini paylaştı.

Bakan Kurum daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Aziz Kocaoğlu ile görüştü.

Kentin problemlerini dinlemek ve onlara çözüm bulmak için ziyaretleri gerçekleştirdiklerine işaret eden Kurum, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin getirdiği hızı sahada da gösterilmesi gerektiğini bunun için tüm ekiplerin sorunların çözümü noktasında sahada olduklarını belirtti.

Kurum, İzmir’in altyapı, feribot ve kıyı ile ilgili problemlerinin çözüme kavuşturulması gerektiğini aktararak, yargı sürecinde olan katı atık sisteminin bir an önce hizmete girmesi için davadaki gerekçelerin giderilerek sistemin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Kurum, kentteki temasları kapsamında İl Başkanlığı‘nı ziyaret ederek teşkilatımız ile bir araya geldi.

Burada konuşan Kurum, İstanbul ve Diyarbakır’dan sonra Türkiye için büyük bir değer olan İzmir’i ziyaret ettiklerini ifade etti.

Sorunları yerinde görerek çözüm için karar almaya çalıştıklarını aktaran Kurum, İzmir’in de sorunlarını yerinde görerek istişareler gerçekleştirerek en kısa sürede çözme arzusunda olduklarını söyledi.

İzmir’in bir deniz şehri olduğuna işaret eden Kurum, deniz ulaşımı noktasında da yapılması gerekenler için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Kurum, kentin büyük bir problemi olan katı atık depolama tesisinin faaliyete geçmesi için yapılması gerekenler noktasında düzenlemelerin yapılarak tesisin inşaatına biran önce başlanması gerektiğini vurguladı.

İzmir’de de millet bahçesi oluşturma noktasında incelemeler yapacaklarını ifade eden Kurum, “Halkın nefes alacağı, gezeceği, çocuğuyla mutlu olacağı 7’diden 70’e herkesin gezebileceği her türlü ihtiyacın karşılanacağı alanlar üretmek zorundayız. İnşallah İzmir’i şaha kaldıracağız, İzmir’i bulunduğu yerden çok daha yukarıya taşıma noktasında yapılması gereken neyse. İzmir’in değeri, İzmir’in kaynakları buraya kesinlikle yeter. Bu kaynakları hep beraber kullandığımızda İzmir çok daha iyi bir yere gelecektir. İstihdam noktasında, iş noktasında ülkeye çok büyük katma değer sağlayacaktır.” diye konuştu.

Bakan Kurum, temasları çerçevesinde Ege Üniversitesini de (EÜ) ziyaret etti.

İzmir’de yapılması planlanan millet bahçesine ilişkin üniversite bünyesinde bulunan 280 dönümlük ormanlık alan hakkında bilgi alan Bakan Kurum, EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde yeni yapılan merkezi ameliyathanede de incelemede bulundu. Ege Üniversitesi binalarının yenilenmesi projesi hakkında da yetkililerle görüş alışverişinde bulunan Bakan Kurum: “El birliği içerisinde üniversiteye zarar vermeyecek, üniversiteye katkı sağlayacak, çevreye zarar vermeyecek projede olabileceklerini ifade eden Bakan Kurum; “Üniversitemizin de, devletimizin de kendi içinde kaynağını üretip yapabiliyor olması en doğrusudur. Fakültemizle birlikte el birliği içerisinde, işbirliği içerisinde yerel bir kentsel tasarımı yaparız, herkesin görüşlerini almaya çalışırız” dedi.

Daha sonra Karabağlar ilçesinde yapılan kentsel dönüşüm alanına geçen Bakan Kurum, örnek daireyi gezerek inşaatın durumu ile ilgili bilgi aldı ve yürütülen kentsel dönüşüm projesiyle ilgili yetkililerle toplantı yaptı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.