Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-07-2018 00:00:00

İl Başkanı Aydın Şengül Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İl Başkanımız Aydın Şengül, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle il binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin basın bayramını kutlayan Aydın Şengül, 24 Haziran seçimlerine ve yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. 24 Haziran’da yoğun bir seçim kampanyası geçirdiklerini söyleyen Başkan Şengül, Haziran seçimlerinde iyi bir süreç yaşandığını belirtti. AK Parti’nin seçimde istediği hedefe ulaştığını vurgulayan Şengül, “İzmir adına seçimden sonra sevindirici gelişmeler oldu. Başbakanımız meclis başkanı oldu. Mecliste denge unsuru olarak görevine devam ediyor. İl yönetiminde daha önce beraber yürüdüğüm Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanı oldu. Eski milletvekilimiz Nükhet Hanım Dokuz Eylül Üniversitesi’ne rektör olarak atandı” dedi.

Aydın Şengül, “İzmir’in en büyük şanssızlığı yerel yönetimlerle iktidar arasındaki koordinasyon bir türlü istenilen gibi olmadı. Suçlu aramaya kalkarsak buluruz. İzmir gibi bir şehre büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanı olan kişi, seçildikten sonra siyasi kimliğini bir tarafa bırakır o şehirde yaşayan herkesi kucaklar. Şehre katkı koyacaksa her türlü projeye katkı koymalı. Siyaset yapmamalı. Seçime kadar yapabilirsiniz ama seçimden sonra siyasi kimliğinizi bir kenara bırakırsınız. Çatışmadan işbirliğine girmek lazım. Maalesef zeytin dalını ne kadar uzatırsanız uzatın belki bir şekilde işine gelmiyor” diye konuştu.

“AYRIM YAPMADIK YATIRIM YAPTIK”

İzmir’de yerel yönetimlerin gerçek anlamda kendi işlerini yapamadığı ve siyasette kutuplaştırma içerisinde olduklarını söyleyen Aydın Şengül, “İdeoloji üzerinden söylemler geliştiriyorlar. İzmir’e zarar veriyorlar. Verdiği sözleri yerine getiremediğinden dolayı merkezi hükümeti suçluyor. Kamuoyunda abartıldığı gibi merkezi hükümette bekleyen ciddi proje yok. Belki Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’e yapması gerekenlerin yüzde 3’ü, 5’i bile değil. Ama öyle bir algı var ki, sanki İzmir’de yatırımların önü kesildi. Yok böyle bir şey” dedi. Hükümet olarak İzmir’e hiçbir ayrım yapmadan tüm katkıyı vermeye çalıştıklarını kaydeden Şengül, “Alt yapı projeleri tamamlanmaya başladı. Liman, yol, havalimanı İzmir’in cazibesini daha da arttırmaya yönelik çalışmalardı. Baktığınızda İzmir, İstanbul’dan sonra katma değer sağlayacak ikinci büyük şehir. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yarattığı çatışmaya girmeden, İzmir’le ilgili daha önce kararını aldığımız projelere hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

“KİMİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE ETTİK?”

İl Başkanımız Aydın Şengül, “Küçük olsun bizim olsun anlayışı yok artık. Bizim anlayışımız ‘Büyük olsun hepimizin olsun.’ Yerel yönetimlerle ilgili ne zaman bir proje için konuşsak hep kaçak dövüştüler. İzmir’in sloganı şu; ‘Ne yaparım ne yaptırırım.’ İzmir küçüktür küçük olsun. Biz de ‘İzmir büyük olsun herkesin olsun’ diyoruz. İzmir’in empatiye ihtiyacı var. İzmir’de kendisini üst perdede gören, İzmirli kimliği altında saklayan sıkıntılı bir kitle var. Onların da kendini sorgulaması lazım. 2002’den beri iktidardayız. ‘AK Parti gelir yaşam tarzına müdahale eder’ diye bir söylem var. 16 yılda kimin yaşam tarzına müdahale edildi? Somut örnek istiyorum. Somut örnek de yok. Bazen insanların iğneyi kendine batırması lazım. Bize oy versinler diye söylemiyorum. Ama buradaki beceriksiz yerel yönetimleri sorgulasınlar” diye konuştu.

İZMİR’DE ‘MAHALLE BASKISI’ İDDİASI

İzmir’de mahalle baskısının olduğunu söyleyen İl Başkanımız Aydın Şengül, seçim çalışması yaptıkları sırada birçok sorun ile karşılaştıklarını savundu. Şengül, “İzmir’de AK Parti’ye karşı mahalle baskısı var. Açık net bir şekilde dile getiriyorum. Özellikle sahilde, herhangi bir yerde birisi ‘AK Partiliyim’ desin. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ya da ilçe belediyelerinde bir çalışan ‘Ben AK Partiliyim’ desin bakalım, onu barındırsınlar orada. Sosyal demokrat bir moda var. Muhafazakar biri olsun linç ediliyor. Bunlar çok dile getirilmiyor. İstediğiniz gibi Büyükşehiri eleştirebiliyor musunuz? AK Partililere üstü kapalı mahalle baskısı yapılıyor” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.