Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
29-07-2018 00:00:00

Temmuz Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir İl Başkanımız Aydın Şengül İzmir’e dair projelerde artık bakanların ayağına gitmeyeceklerini, bakanların İzmir’e geldiklerinde onlara çalışmalar hakkında bilgi vereceklerini söyledi. Yıllardır İzmir’de ‘Merkezi hükümet İzmir’i cezalandırıyor’ algısının olduğunu söyleyen Şengül, bu algılara takılmadan çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti. Seçildikten sonra herkesin hükümeti olduklarını ifade eden Şengül, konuşmasında sözü İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne getirerek şunları söyledi: Hükümetin İzmir’e yaptığı her şeye dava açmışlar. İzmir’in 100 binlik çevre düzeni planı. 110 tane dava açmışlar. İzmir’de bugün toplu konut sorunu varsa, eğer biz gariban vatandaşa ucuz konut yapıp veremiyorsak bunun sorumlusu Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz ucuz konut üretmek için uygun ucuz arazi bulup, burayı da planlayarak uygun bir şekilde vatandaşa ulaştırmamız lazım. Ne zaman uygun bir arazi bulsak, bunu planlasak hemen dava açıp durduruyorlar. Tüm bunlara rağmen önümüzdeki süreçte İzmir’in tüm ilçelerinde sosyal konut, kaliteli ucuz konut isteyen tüm vatandaşlarımıza o konutları yapmak için sayın bakanımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. 5 yıl içerisinde hedefimiz İzmir’e 50 bin konut yapacağız. Büyükehir’e rağmen bunu yaptıracağız.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’e gelmiş en büyük talihsizlik olduğunu söyleyen Aydın Şengül, “Belediye başkanı olduğundan beri, bizim yanımızda söylediği şeyler farklı, arkamızdan yaptığı şeyler farklı. İzmir’i aslında arka planda bürokratlar yönetiyor. Onun da sözü bürokratlara geçmiyor” dedi. Sözü, ‘yavaş şehir’ olarak tanınan Seferihisar’a getiren Şengül, “Yavaş şehir modası var. İzmirli hızlanmak istiyor, yavaşlamak istemiyor. Bunların tek yaptığı şey, rafiği çözmek için yolları daraltmak, yatırım yapmamak. Yatırımcıyı bir an önce uzaklaştırmak. Başta Seferihisar’da başladı bütün CHP’li belediyeler bu modaya uydu. ‘Küçük olsun bizim olsun’ derseniz bu ülkede işsiz sayısı yüksek olur” diye konuştu.

‘ALIN TERİ DÖKMEYENE GÖREV YOK’

Yerel seçimlere dair de teşkilata önemli mesajlar veren İl Başkanı Aydın Şengül, alın teri dökmeyenlere önemli görevler vermeyeceklerini belirtti. Meclis üyesi veya belediye başkanı olmak isteyen bazı kişilerin, bu hedefine ulaşana kadar devreye bir çok kişiyi koyduğunu, seçildikten sonra kentin sorunları ile ilgilenmediğini, çalışmalara katılmadığını açıklayan Şengül, şu mesajları verdi:

“Teşkilatımda emeği, alın teri olmayan hiç kimse meclis üyesi olamayacak. Gelecek bütün dirençlere karşı sonuna kadar direneceğim. 16 yıldır canla başla koşturuyoruz. Eğer biz onları dışlayıp araya birini koyanları meclis üyesi yaparsak partimize ihanet ederiz. Kendi içimizde adaleti sağlamalıyız.”

Yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak isteyen partililere de çağrıda bulunan Şengül, teşkilatların ve kendilerinin haberi olmadan hiçbir partilinin aday adaylığını açıklamamasını istedi. Şengül, “Bu süreçte samimi ve adaletli olacağız. Herkesi dinleyip ortak karar alacağız. Arka planda herkesi soruşturuyoruz. Sizleri dinleyeceğiz ve nihai bir karar vereceğiz. Sizlerin gönlündeki aday adayı olmayabilir. Ama aday gösterilen kişileri sorgulamadan arkasında dimdik durun. Eğer bunları yapabilirsek İzmir’de hiç görmediğiniz başarıyı yakalayacağız” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.